Mum 8

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2008 13:53

lidka je napisal/a:
Ma ta lepi, rdeči gre meni pa še eni članici že lep čas po glavi...  Mperhaj, čestitam, zdaj si full fensi... lidka

Čestitam Lidki k novi pridobitvi, očitno je bila letos zelo pridna, ker se je pošteno podvizal. Dobrodošla v Mum8 klubu

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

18. nov 2008 14:03

Loni, tenx! Ja, zdej sem še jaz fensi in full važna... (pa imam enakega kot moja frendica Loni)... Pa pridna sem bila tudi, da je že prej prišel, a? (v resnici pa zaradi hčerkice NE SMEM met največje škatle pod jelko). lidka [sonce]

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

18. nov 2008 15:12

Lidka, saj če ima kaj dost za prnest, je bolje, da večkrat pride! Ne bi hoteli, da si bogi revež križ zlomi, potem bi pa drugi ostali brez daril

 

Čestitam k novi pridobitvi! Se boš pohvalila na Goljatovem tečaju :)

Atina

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jan 2009 10:07

[citat=--frina--]

Pred dvema dnevoma sem našla prospekt MUM8, Profesional, ki sem ga vzela v Merkurju. Vsakič, ko se zalotim, da mislim nanj, se zdim požrešna in brez prostorske predstavljivosti. Zaenkrat imam na piki čoper, ampak MUM bo moj, prav kmalu. Rdeč ali siv, bom počakala na priložnost. Zatoo hvala za linke in nasvete. Mi vsaj ekonomskega elaborata ne bo terba izdelovat.

F r i n a

 

Takole, tale MUM961R je čist moj. Rudeč ko cvet od Beneških fantov. POžegnan s popustom od mašmic, znižan za izdaten Merkurjev bon.

Mama pripravlja testni kruh.

Imam vprašanje: za priključke ( one MUZeke) me zanima, kako so uporabni. ZAnimajo me: mesoreznica, strgalnik ( za orehe), nastavek za meterske kekse.

Hvala za koristne namige.

F r i n a

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

28. jan 2009 10:50

Frina, glede uporabnosti ti težko odgovorim, ker imam sama "le" MUM4, je pa dejstvo, da brez mesoreznice ne moreš uporabljati nastavka za orehe in kekse. minutka

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. jan 2009 7:51

jaz imam MUM4xx4655,za moje gospodinjstvo zadovoljiv mesoreznica je super,preizkušeno večkrat je pa res,da sem tule na kulinariki prebrala vse in še malo,naredila seznam,............. dobila sem kar nekaj dodatkov že v kompletu nekaj pa sem jih še naročila,jih pričakujem v teh dneh odločam se še za nakup dodatne posode,po možnosti kovinske anaeva

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. jan 2009 11:31

Na kako velike kose je treba razrezati meso?

Moj strojček ima 1600 w, zato računam, da bi zmogel malo večje kose, da mi ne bo treba večine dela opraviti na roke.

Kako drobno ta prikljulčeč nareže orehe: ali jih nastrga, ali jih seseklja v drobtine ?

F r i n a

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. jan 2009 12:32

ravno velikih kosov mesa notri ne moreš metat,ker ima tudi odprtino manjšo,sem šla prav premerit in ima premer 5cm mleli,oziroma kakor se že temu reče pa smo albert kekse za rumove kroglice,in so se kar lepo na drobno zmleli na drugem rezilo smo poiskusili naribati krompir za polpete in je tudi zadovljivo na tretjem rezilu nismo naredili še nič aja pa domače lešnike smo tudi mleli,ostali so bili zadovoljni,jaz bi imela mogoče raje kakšno bolj grobo varianto,vendar je to stvar okusa veliko pa uporabljamo mešalnik za napitke in šejke,mogoče je malo premajhen za 5 napitkov,mislim da obstaja še steklen in je večji ker pa enega rezalnika še nisem poiskusila,je mogoče ravno ta tisti za strganje orehov,.... več poročam,ko dobim še ostale naročene dele anaeva

žigolino  

član od: 14.8.2008

sporočila: 112

29. jan 2009 18:52

[citat=--frina--]

[citat=--frina--]

Pred dvema dnevoma sem našla prospekt MUM8, Profesional, ki sem ga vzela v Merkurju. Vsakič, ko se zalotim, da mislim nanj, se zdim požrešna in brez prostorske predstavljivosti. Zaenkrat imam na piki čoper, ampak MUM bo moj, prav kmalu. Rdeč ali siv, bom počakala na priložnost. Zatoo hvala za linke in nasvete. Mi vsaj ekonomskega elaborata ne bo terba izdelovat.

F r i n a

 

Takole, tale MUM961R je čist moj. Rudeč ko cvet od Beneških fantov. POžegnan s popustom od mašmic, znižan za izdaten Merkurjev bon.

Mama pripravlja testni kruh.

Imam vprašanje: za priključke ( one MUZeke) me zanima, kako so uporabni. ZAnimajo me: mesoreznica, strgalnik ( za orehe), nastavek za meterske kekse.

Hvala za koristne namige.

F r i n a[/citat] Glede na to da te zanima nastavek za mletje orehov,ti lahko malo pomagam tebi in drugim ki načrtujejo nakup. Jaz imam mesoreznico bosch in gre gor isti nastavek za orehe kot pri mum8,ga grem kupit,prinesem domov in mi že ob pogledu na vse tiste polže not ni blo jasno kako bo to mlelo in probam.Prvih pet orehov je lepo nastrgalo potem pa je začelo ven metat takšno maso kot bi delala mleto meso.Tako je zdrobilo in stisnilo not orehe,da je šla vsa maščoba ven in rezultat je bil mleti maščobni orehi.Takoj sem ga umila in odnesla nazaj,sedaj pa še naprej uporabljam ročni mlinček od babice.Ko pa imam čas nesem vrečko z orehi v bližnjo slaščičarno in mi tam spustijo skozi mašino(poznanstvo ha ha). Pri nas stane ta nastavek 20€. Obilo veselja z mumom,če pa ima ktera boljše izkušnje pa naj prosim poroča. žigolino

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

29. jan 2009 19:19

žigolino jaz meljem orehe na tista rezila,ki so na vrhu preizkusila zanalašč danes in jih lepo zmelje,v mesoreznico pa jih res še nisem dala anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti